Az orvosok bizonyítékot találtak rá, hogy az emberek agya a klinikai halál állapotában is mutat aktivitást. A páciens agya folyamatos aktivitást mutat a szív leállása utáni tíz percben, ami hasonlatos az alvás közben tapasztaltakhoz.
Kanadai orvosok megvizsgálták az agyi aktivitást négy embernél, akiket lekapcsoltak az életmentő berendezésekről. A négyből három esetben agyi aktivitást mutatott az egyik beteg, teljesen olyat, mint alvás közben. Az orvosok ezt hihetetlennek és megmagyarázhatatlannak találták. Ennek ellenére nagy különbségek voltak az agyhullámok között öt perccel és harminc perccel a halál beállta után.
Nehezen tudják megmagyarázni, hogy az agy miért mutat aktivitást a keringés elvesztésének hiányában is. Érdekes módon mind a négy ember különböző agyhullámokat mutatott a halál után, ami azt mutathatja, hogy a halált mindannyian máshogy tapasztaljuk meg. A kísérlet azt is felveti, hogy mikor etikus egyáltalán szervdonorként felhasználni az elhunyt betegeket?
Minden ötödik ember furcsa élményeket él át a klinikai halál állapotában. Az orvosok szerint ennek inkább biológiai, mint spirituális természete van. Azon viszont vitatkoznak, hogy a haldokló agy hogyan lehet képes ilyen jellegű aktivitásra, de mindenképpen ez okozhatja a halálközeli élményeket.
Ez ugyan még nem jelent semmit, hiszen a legtöbb tudós szerint ez csak a haldokló agy okozta hallucináció.
forrás: DailyMail