Újabb borzongató játékkal jelentkezünk!
Most bemutatjuk nektek, hogyan is kell játszani a “Könnyű, mint a toll; merev, mint a deszka” nevű játékot. Ami tipikus pizsamaparti játék, amelyet főleg tinilányok szoktak kipróbálni. Azonban mi is a magyarázat a játék mögött?
A játék célja: 4-5 ember képes lesz arra, hogy megemelje a barátjukat két ujjuk segítségével. Persze, hogy ezt magában kipróbáljátok, akkor abszolút lehetetlennek tűnik. De némi kántálás után képesek lesztek arra, hogy megemeljétek a barátotokat csupán két ujj segítségével.
Hogyan játsszuk:
- Homályosítsuk el a fényeket. Használjuk inkább gyertyát, esetleg zseblámpát.
- Az egyikőtök feküdjön a földre, a karját keresztezze a mellkasán, mintha halott lenne.
- Aztán két ember üljön le mindkét oldalára (a vállak és a térdek a legjobbak), hogyha van egy ötödik személy is, akkor neki érdemes a fejéhez csatlakoznia. Mindenkinek a térdén kell ülnie, így könnyedén felállhattok, hogy még magasabbra emeljétek a barátotokat.
- Tegyétek két ujjatokat az emelni kívánt személy alá (középső és mutatóujj). Próbáljátok meg megemelni: teljességgel lehetetlen!
- Az egyik személy legyen a csapat vezetője. Ez a személy fogja elmondani a történetet a középen álló személyről, aki megengedte, hogy egy halott ember szelleme szálljon a testébe, éppen ezért szinte élettelen lett. A narrátornak kell utasítania a középen fekvő testet, hogy legyen “merev, mint a deszka”, így a test és a lélek nyitott lesz a természetfeletti hatások felé, egy lélek beléphet a testbe, így könnyeddé válhat.
- Aztán a narrátor ezt mondja: “könnyű, mint a toll;merev mint a deszka”. A többi embernek ekkor el kell kezdenie ismételni ugyanezt (kivétel persze a középen fekvőnek, akinek mereven kell feküdnie, csukott szemmel).
- Miután elkántáltátok ezt párszor, akkor képesek lesztek felemelni a testet a földről csupán két ujjal. Álljatok fel és nyújtsátok előre a karotokat. Ne hagyjátok abba a kántálást, mivel akkor azonnal megtörik a varázs és a barátotok a földön fog kikötni.
- Ismételjétek: “könnyű, mint a toll;merev, mint a deszka”, egészen addig, amíg a testet le nem süllyesztitek biztonságosan a földre. Aztán kérjétek meg a lelket, hogy hagyja el a testet.
Hogyan működik:
Rengeteg teória van arról, hogyan is működik a játék. Most ezeket fogjuk felsorolni.
Első teória: csoportfókusz
Az első emelésnél a csoport nem fókuszál. Általában röhögcsélnek, szkeptikusak, főleg, hogyha egy csapat tízéves lány próbálja játszani pizza mellett. Ráadásul a középen fekvő ember is ébren van és ideges, hogy mi fog következni. A második emelésnél mindenki figyel az emelésre, a kántálás segít abban, hogy összehangoljuk a mozgást.
Második teória: az egész a merevségről szól
Próbáltatok már matracot emelni? Nehéz, mi? A matrac nyeklik-nyaklik, nehezen lehet egyik oldalon tartani, azonban bármi ugyanolyan súlyút, azonban merevet próbáltok emelni, akkor sokkal könnyebb a helyzet. Ugyanez vonatkozik a középen fekvő barátotokra is. Az első próbálkozásnál nincs megmeredve, sokkal egyszerűbb lesz megemelni, hogyha összehúzza magát.
Harmadik teória: Nagyon-nagyon akarjátok, hogy sikerüljön!
Mert olyan nagyszerű lesz elmesélni a barátoknak, akarjátok, hogy valami szuper történjen. Ez valami olyan, amit nem ismerünk és különleges. A második alkalommal így sokkal jobban fogunk fókuszálni.
Negyedik teória: A sátán csinálta
Lehetséges, hogy az egész boszorkányság. Vagy a sátán műve. Lehet a barátotokat egyszerűen megszállta az ördög. Állítólag a játék a 17. század Angliájában született meg a pestisjárványok idején. Sokan úgy gondolták, hogy a lebegtetés távol tartja a betegséget.