A lepedős szellemek története
Francis Smith idegesen állt három bíró előtt Londonban. A kedves természetű adóbehajtó Smith-nek nem volt büntetett előélete, és egyáltalán nem akart a középpontja lenni Anglia egyik legfurcsább gyilkossági perének a 19. században. Azonban Smith egy héttel korábban igencsak buta hibát követett el: lelőtt és megölt egy férfit, akiről azt hitte, hogy kísértet. A bíróságon körülbelül féltucat szemtanút kérdeztek ki, mindenki látta Smitht Hammersmith falujában (ami ma már London része), a gyilkosság estéjén, vagy esetleg a szellemet észlelték. Az egyik szemtanú, William Girdler volt, a falu éjjeliőre, és Smith szellemvadász partnere. Ő nem csak hogy látta a szellemet, hanem üldözte is.
A tárgyaláson kiderült, hogy Smith már két hónapja vagy hat hete látja a szellemet, aki rettegésben tartotta a vidéket. A szellem pedig erőszakos is volt. Férfiakat és nőket bántalmazott. Ám a 19. századi Angliában egyáltalán nem volt kirívó jelenség szellemet látni. Azonban még ennél is többen öltöztek be szellemnek, hogy halálra rémisszenek embereket. Abszolút elterjedt jelenség volt, hogy a sötét temetőkben direkt riogatták az arra járókat. Ráadásul nem is volt nehéz a dolog, hiszen csak egy fehér lepedőt kellett szerezni. A 19. századig a szegények testét nem temették koporsóba, csupán a halálos ágyuk lepedőjébe csomagolták, amelyet aztán fejnél és lábnál összekötöttek, így kapcsolódott össze a szellem a fehér lepedővel.
A 17-18. századi Angliát elárasztották az álfantomok. Sokszor loptak, riogattak, terrorizáltak. Az ehhez hasonló rettegések vezettek olyan borzalmasak következményekhez is, mint Smith ügye. De számos haláleset, baleset köthető a lepedős szellemek ügyéhez. 1844-ben például hat férfi üldözött egy szellemet, akit annyira megvertek, hogy kórházba kellett mennie. 1888-ban egy faluban ötven felfegyverzett ember kerített be egy szellemet, és csak azután engedték szabadon, miután beleegyezett, hogy pénzt a helyi kórháznak.